Atrakcje Muszyny

 

zamek w muszynie

Zamek w Muszynie

Pochodzący z XIV w. zamek, a właściwie jego ruiny górują nad stromym zboczem, pilnując z wysoka okolicznych terenów. Rozpościera się z niego majestatyczny widok na otaczające góry i miasto – zdecydowanie warto go odwiedzić. Jego pierwotne zadania to pobieranie cła, ochrona granicy i kontrolowanie spławów oraz handlu rzecznego. Choć powstanie zamku w Muszynie datuje się na XIV w., jego pierwsze elementy wyłoniły się już w XI w., gdy na miejscu obecnych ruin znajdował się niewielki, drewniany gród.

 

Las lipowy

Las Lipowy Obrożyska w Muszynie rozciąga się na obszarze 100,38 ha i funkcjonuje jako chroniony rezerwat przyrody. Założono go w 1919 r., dlatego zalicza się do grona najstarszych rezerwatów skali całego kraju. Przez Las Lipowy Obrożyska przebiega ścieżka dydaktyczna o długości 4,2 km, która obejmuje kilka stacji. Do ścieżki można dotrzeć od strony ul. Lipowej, w pobliżu której funkcjonuje parking Ośrodka Rehabilitacyjnego Polskiego Związku Niewidomych.

 

las lipowy
 

ogrody zmysłów

Ogrody zmysłow

Sensoryczny Ogród zmysłów został stworzony w celu pobudzenia zmysłów dotyku, zapachu, wzroku i słuchu. Skierowany jest zarówno do osób, które chcą pospacerować w miłym otoczeniu, jak i dzieci oraz niepełnosprawnych, do czego predestynuje jego terapeutyczny charakter. W obrębie ogrodu funkcjonują strefy zdrowia, zapachowa, wzrokowa, słuchowa, dotykowa, wzrokowa i smakowa.

 

Muzeum Turystyki Górskiej

Początki znajdującego się na Jaworzynie Krynickiej muzeum sięgają 1970 r. Tematycznie obejmuje ono dzieje turystyki w Beskidzie Sądeckim, jak również działania polskich partyzantów na tym obszarze. Za najwartościowszy eksponat zgromadzony w Muzeum Turystyki Górskiej na Jaworzynie Krynickiej uznaje się przedwojenną księgę pamiątkową, która ocalała z wojennej zawieruchy. Poza tym placówka uhonorowała wystawami Kazimierza Sosnkowskiego i Walerego Goetla, osoby bardzo zasłużone dla turystyki w Beskidzie Sądeckim. Inna wystawa została poświęcona walkom partyzanckim w trakcie wojny.

 

muzeum-turystyki-gorskiej
 

Stacja narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla


dwie doliny muszyna wierchomla

Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla to rozbudowana, nowoczesna stacja narciarska, która udostępnia wygodne trasy na północno-zachodnich stokach Pustej Wielkiej. Stacja gwarantuje nie tylko świetnie rozwinięte, kompletnie zaopatrzone, komfortowe i dobrze utrzymane trasy, ale również piękne krajobrazy rozciągające się ze szczytu. Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla obejmuje 7 wyciągów orczykowych i 8 krzesełkowych.

Trasy zjazdowe różnią się pod względem długości, trudności, kąta nachylenia i szerokości, dzięki czemu każdy amator narciarstwa znajdzie odpowiednią dla siebie. Z myślą o początkujących narciarzach Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla organizuje kursy nauki w bezpiecznych warunkach i pod okiem doświadczonych instruktorów. Bardziej doświadczeni miłośnicy białego szaleństwa mogą skorzystać z trudniejszych tras.

 

baseny

Baseny w Muszynie

Z punktu widzenia turystów przybywających latem do Muszyny interesującym sposobem spędzenia czasu wolnego mogą być baseny i kąpieliska, których w mieście nie brakuje. Dostępne są zarówno obiekty kryte, jak odkryte, co pozwala na przyjemne ochłodzenie się w ciągu gorącego dnia. W szczególności polecamy wybrać się do nowoczesnego Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie.

 

PIJALNIE WODY MINERALNEJ - MUSZYNA

Bezpłatne pijalnie wody mineralnych są otwarte w Muszynie od początku maja do końca października. Zarówno odwiedzający, jak i miejscowi mogą korzystać z wody, która wzmacnia organizm i wspomaga leczenie różnego rodzaju dolegliwości, a przy okazji kusi oryginalnym smakiem.
Budynek pijalni jest zlokalizowany w Alei Zdrojowej i można się w nim napić wodorowęglanowo-mangezowo-borowej wody „Antoni”, która poprawia samopoczucie i korzystnie działa na organizm. Woda „Antoni” ma swoje źródło 120 metrów pod ziemią. Zaleca się ją w przypadku takich dolegliwości jak choroby trawienne, choroby nerek, infekcje dróg oddechowych, choroby reumatologiczne, nadwaga, osteoporoza czy alergie.

 

 

pijalnie wody minaralnej

 

 

Kontakt z nami

E-mail:
biuro@maxpower-splywy.pl

Telefon:
+48 509 990 986

 

 

facebook